Україна, Київ вул. Вишгородська, 12, оф. 208
+38 (044) 290 95 52

Переваги та недоліки співпраці з ГО УААСП (Українська агенція з авторських та суміжних прав)

Музика з ліцензією для бізнесу слухать онлайн, скачати

На ринку авторських прав розгортає свою діяльність невідома  багатьом користувачам організація колективного управління (далі – ОКУ), яка має назву ГО УААСП (Українська агенція з авторських та суміжних прав). Наразі ГО УААСП розсилає листи з пропозицією співпраці в яких зазначає інформацію про єдину свою перевагу, але не повідомляє про недоліки, зокрема що підписання договору з ГО УААСП не дає право для легального використання музики.

Юридично ГО УААСП пропонує користувачам співпрацю та підписання договору на отримання авторських прав на пісні з репертуару ГО УААСП. Для законного використання пісні необхідно отримати як авторські, так і суміжні права.

Переваги співпраці з ГО УААСПНедоліки співпраці з ГО УААСП
надає авторські права на значний перелік музичних творівне надає суміжних прав – потрібно шукати правовласників і з кожним окремо додатково укладати угоди
потрібно постійно складати і надавати звіти  стосовно виконаних пісень та кількості їх програвання
потрібно самостійно шукати музику  (при цьому необхідно перевірити, що знайдені пісні відповідають каталогу постачальника)
потрібно самостійно підготувати до використання знайдені у мережі Інтернет пісні (принаймні звучали гармонійно та з однією гучністю)
потрібно шукати хто буде здійснювати підбір музики та створення плейлистів

У зв’язку з зазначеними недоліками, перед підписанням договору з ГО УААСП, бізнес повинен бути готовий до вирішення додаткових задач та значних щомісячних витрат. 

А саме, треба запланувати додатковий бюджет на пошук та оплату праці фахівців, які:

  • мають знайти правовласників суміжних прав (і їх буде багато), домовитись з ними та укласти угоди на законне використання суміжних прав (наслідком недотримання цього можуть бути штрафні санкції). 
  • знайдуть і завантажать пісні, що відповідають каталогу ГО УААСП (сказати, що це складно – це зовсім нічого не сказати про цей процес. І складність тут не тільки в тому, що відрізнити пісню “__” від пісні “__” з точки зору авторів і авторського права, а ще й зрозуміти чи ту саме фонограму (записане виконання пісні) ви використовуєте. А що робити, коли в авторському каталозі немає інформації про виконавця і є багато різних пісень з однією назвою, яку тоді фонограму шукати? Використання ж пісні не з каталогу буде незаконним);
  • підготують завантажені пісні до використання (вирівняють гучність, перевірить на відсутність в текстах ненормативної лексики та/або реклами);
  • створять з завантажених пісень плейлист (пісні, принаймні, мають гармонійно поєднуватися, відповідати стилю закладу і його цільовій аудиторії);
  • організують програвання плейлистів і контроль щоб інші пісні не використовувалися (буває, працівники закладу проявляють ініціативу; наслідком недотримання цього можуть бути штрафні санкції).
  • постійно складатимуть і надаватимуть звіти ГО УААСП про пісні що програвалися (назва, авторський склад, тривалість пісні, кількість програвань; наслідком недотримання цього можуть бути штрафні санкції).

Отже, наразі, укладення договору з ГО УААСП не вирішує питання легального використання музики, а замість однієї задачі створює декілька ще більш складних.