Україна, Київ вул. Вишгородська, 12, оф. 208
+38 (044) 290 95 52

УЛАСП заборонено отримувати роялті та укладати договори на музику з каталогу ExpertMusic (вилучено каталог з управління)

Музика з ліцензією для бізнесу слухать онлайн, скачати

Вилучення УЛАСП

Ми зважали, що ГС УЛАСП і ГС ОКУАСП є шахраями та хабарниками які розкрадають кошти авторів та роздають хабарі (ознойомитесь з наведеними фактами за посиланням).

Діючє міжнародне та українське законодавство визначає, що виключно правовласник приймає рішення, хто може отримувати роялті, видавати дозволи, підписувати договори.

Наразі ExpertMusic прийнято та реалізовано рішення:

 • виключно самостійно видавати дозволи на використання фонограм та зафіксованих в них виконань музичних творів;
 • не надавати повноважень жодним повіреним чи організаціям колективного управління;
 • вилучено з управління акредитованої організаціі колективного управління ГС УЛАСП фонограми та зафіксовані в них виконання музичних творів з каталогу ExpertMusic (лист від 17.06.2020 на 693 сторінки, лист від 28.09.2020 на 57 сторінок, лист від 13.11.2020 на 29 сторінок).

Відповідно УЛАСП не має жодних повноважень щодо фонограм музичних творів з каталогу ExpertMusic, тобто не може вимагати та/або отримувати винагороду за фонограми з каталогу ExpertMusic

ГС УЛАСП порушує вимоги Закону

ГС УЛАСП зобов’язана була до 22 грудня 2020 року виконати перед нами зобов’язання передбачені статтею 13 Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” (далі Закон):

9. У разі подання правовласниками до організації колективного управління заяви про вилучення щодо їхніх об’єктів авторського права і (або) суміжних прав організація зобов’язана протягом шести місяців з дня отримання таких заяв виплатити правовласникам, які звернулися із заявою про вилучення, належну їм винагороду, внести відповідні зміни до договорів із користувачами, припинити управління щодо відповідних об’єктів авторського права і (або) суміжних прав (припинити дії щодо надання дозволів на використання відповідних об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, дії щодо збирання винагороди за їх використання, дії щодо звернень до суду за захистом прав правовласників щодо цих об’єктів тощо) та розмістити на своєму веб-сайті інформацію про таке вилучення із списком правовласників, які здійснили вилучення, та переліком об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, щодо яких здійснено вилучення.

11. Організація колективного управління не має права відмовляти правовласникам у вилученні майнових прав з управління, за умови дотримання ними порядку вилучення, передбаченого цією статтею.

13. Якщо частка доходів від прав, що підлягала до сплати правовласнику до подання ним заяви про вилучення, надійшла до організації колективного управління після спливу строку, зазначеного в частині дев’ятій цієї статті, організація зобов’язана протягом місяця повідомити про це правовласника та вжити всіх можливих заходів для виплати належних йому коштів.

Станом на сьогодні ГС УЛАСП грубо порушено вище зазначені вимоги Закону, а саме щодо вилучених нами майже 20 000 фонограм:

 • винагорода нам не виплачена як правовласнику;
 • відповідні зміни до договорів із користувачами не внесено,
 • управління не припинено:
  • не припинено дії щодо надання дозволів на використання відповідних об’єктів суміжних прав;
  • не припинено дії щодо збирання винагороди за їх використання,
  • не припинено дії щодо звернень до суду за захистом прав правовласників щодо цих об’єктів;
 • не розміщено на своєму веб-сайті інформацію про вилучення із переліком об’єктів суміжних прав, які було нами вилученно.

Відповідь ГС УЛАСП отримана нами лише після другого запиту нашого адвоката – натисніть лінк для перегляду відповіді ГС УЛАСП відображає ставлення керівника ГС УЛАСП Олександра Нікіна, як навмисне ухилення від виконання вимог Закону. При цьому пан Нікін, як посадова особа за три місяці для себе ще не вирішив і розмірковує чи виконувати йому Закон. Нагадаю, що 13 стаття Закону чітко визначає:

11. Організація колективного управління не має права відмовляти правовласникам у вилученні майнових прав з управління.”

Але, ми не дозволимо керівнику ГС УЛАСП Олександру Нікіну продовжувати порушувати наші права і припнимо це примусово в судовому порядку, нижче посилання на ухвали суду про прийняття до розгляду наших судових позовів:

Запрошую ГС УЛАСП та інших до обговорення зазанчених порушень ниже в коментарях до статі.